top of page
Mor Gökyüzü

SAGALASSOS
SKY ULTRA

Burdur, Aglasun
10-12/11/2023

 

Sagalassos Sky Ultra

Burdur'un keşfedilmemiş koşu rotalarını sizler için hazırladık. Antik kentler, dağ zirveleri ve muhteşem patikaları bir araya getiren Sagalassos Sky Ultra'da keyif dolu üç gün sizleri bekliyor.

Program

10 Kasım 2023 - Atatürk'ü Anma Koşusu

11 Kasım 2023 - Sky Marathon, Sky Race, Trail Run

12 Kasım 2023 - VK (Vertical Kilometer)

Sagalassos Antik Kenti

Psidia krallığının başkenti olan Sagalassos dağ yamacında kurulmuş dönemin en önemli yerleşim yerlerinden biridir. Antik kent görenleri büyüleyen tarihi yapılarıyla ve çeşmesi ile ünlüdür. Burdur'un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos, Isparta Havaalanına 60dk ve Antalya Havaalanına 90dk uzaklıktadır.

Sagalassos Sky Ultra - Logo.jpg

Parkurlar

Sisli Dağ

SKY MARATHON

Mesafe: 42km

Yükseklik Kazanımı: 3200m

En Yüksek Rakım: 2250m

En Düşük Rakım: 1050m

Kontrol Noktası Sayısı: 5 Adet

Parkur Süresi: 10 Saat

Sisli Dağ

SKY RACE

Mesafe: 27km

Yükseklik Kazanımı: 2200m

En Yüksek Rakım: 2250m

En Düşük Rakım: 1050m

Kontrol Noktası Sayısı: 3 Adet

Parkur Süresi: 7 Saat

Sisli Dağ

TRAIL RUN

Mesafe: 15km

Yükseklik Kazanımı: 560m

En Yüksek Rakım: 1750m

En Düşük Rakım: 1350m

Kontrol Noktası Sayısı: 2 Adet

Parkur Süresi: 3 Saat

Kayıtlar

Etkinliğimizin ana parkurları olan Sky Marathon, Sky Race ve Trail Run  21 Mayıs 2023'te açılacak. 18 Haziran 2023'e kadar erken kayıt fırsatları geçerli olacaktır. Programda ilk gün gerçekleştirilecek olan Atatürk'ü Anma Koşusu ücretsizdir, kayıtlar yarış alanında yapılacaktır. VK Etkinliği Kayıtları yalnızca ana parkur kaydı yapan katılımcılara açık olup kayıtları Etkinlik Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Trail Run 350TL (Erken Kayıt Ücreti: 300TL)

Sky Race 650TL (Erken Kayıt Ücreti: 500TL)

Sky Marathon 1000TL (Erken Kayıt Ücreti: 800TL)

Ulaşım

Etkinlik alanına kara yoluyla ulaşabileceğiniz gibi iki farklı havalimanı seçeneğini de kullanabilirsiniz. Etkinlik merkezimiz, Antalya Havalimanı'na 90dk ve Isparta Havalimanı'na ise 60dk uzaklıktadır. Havalimanlarından etkinlik merkezine ve etkinlik merkezinden havalimanlarına servis sağlanacaktır.

Havalimanı-Etkinlik Merkezi Servisleri

9-10 Kasım 2023

Etkinlik Merkezi-Havalimanı Servisleri

11-12 Kasım 2023

Hakkımızda

Sagalassos Sky Ultra ülkemizde az sayıda skyrunning türünde organize edilen yarışlardan biridir. Uluslararası arenada gelişen bir marka olmak adına parkurlarımız ISF (International Skyrunning Federation) standartlarında oluşturulmuştur. Yarış parkurları ISF Dünya Serilerinde derece alan ilk Türk ve aynı zamanda kurucu ortaklarımızdan Abdullah Özdemir liderliğinde hazırlanmıştır. OA Bünyesinde altıncı markamız olan Sagalassos Sky Ultra ile patika koşularının ülkemizdeki gelişimine katkı vermeyi amaçlıyoruz.

OA bir bahar ekinoksunda (21 Mart 2015) kuruldu. 400'ün üzerinde eğitim ve etkinlik organizasyonu gerçekleştiren ekibimizin tamamı aynı zamanda aktif sporculardan oluşmaktadır. Ülkemizin oryantiring branşındaki ilk markası olan Oryantiring Akademi ulusal-uluslararası olmak üzere bir çok organizasyon faaliyeti sürdürmektedir. Oryantiring Akademi kuruluşundan itibaren düzenli olarak eğitim etkinlikleri gerçekleştirmekte ve kurumsal eğitimler vermeye devam etmektedir. Oryantiring ile başlayan hikayemiz Macera Yarışları, Takım Çalışmaları, Outdoor Training ve Koşu etkinlikleri ile büyümeye devam ediyor.

İletişim


 

Etkinliğimiz ile ilgili tüm sorularınız için info@oagrup.com adresine e-posta iletebilirsiniz. İlgili birim tarafından sizlere dönüş sağlanacaktır.

Bu etkinlik OA Grup tarafından organize edilmekte ve yürütülmektedir. Sagalassos Sky Ultra tescilli bir markadır ve kullanım hakları OA Grup'a aittir. OA Grup tarafından düzenlenen diğer etkinlikler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. oagrup.com

bottom of page